Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Hizmet Sözleşmesi

Rez No: / Rez Tarih:

Müşteri Bilgileri:

Tel: Email:

Adres:

Ürün Bilgileri:

Toplam Tutar:

İndirim:

İndirimli Toplam Tutar:

Tahsilat Tutarı:

 

ARUZ TURİZM İLE TUR KATILIMCISI “MÜŞTERİ” ARASINDAKİ

 PAKET TUR  (SEYAHAT) SÖZLEŞMESİ   (YURT İÇİ )

 Bu Sözleşme Yurt İçi turlarda geçerli olmak üzere hazırlanmıştır. Gidilecek olan tur programı ile bir bütündür.

01 – TARAFLAR VE KONUSU
 İş bu satış sözleşmesi seyahati düzenleyen Acente “Aruz Turizm” ile tura katılmak isteyen “Müşteri” arasında “Yurt İçi Gezisi” konusunda akdolunmuş olup ekli tur programı ile bir bütündür. Sözleşme içeriğinde Aruz Turizm  “Acenta”  diye anılacak , gezi katılımcısı “Müşteri” olarak anılacaktır.

02 – KESİN KAYIT ve iPTAL ŞARTLARI
Turlara kesin kayıt, tur ücretinin en az %40’ının ödenmesi ile olur. Tur ücretinin kalan kısmının, tur hareket tarihine 30 gün kala tamamlanmaması halinde, müşterinin tura katılmaktan vazgeçtiği varsayılır ve iptal şartları uygulanır.

Tur hareket tarihinden 45 gün öncesine kadar Müşterimiz tarafından yapılan olan iptallerde, tur bedeli  (isme rezervasyonlu bilet hariç ) tamamen iade edilir.
Hareket tarihine 44 – 30 gün kala yapılan iptallerde seyahat ücretinin %10’u,
29 – 15 gün kala yapılan iptallerde seyahat ücretinin %50 si
14–7 gün kala yapılan iptallerde seyahat ücretinin % 80’i, kesilir.
7 gün veya daha az süre kala yapılan iptallerde seyahat ücretinin %100’u alınır.
Tura habersiz katılmama veya tur otobüsünü, uçağı kaçırma hallerinde, tura başlangıçta katılmakla birlikte isteyerek veya istek dışı tura devam etmeme veya edememe hallerinde ise herhangi bir iade söz konusu değildir. İptal kesintisinden ayrı olarak Aruz Turizm ‘in müşteri için yaptığı zorunlu harcamalar da (sigorta,uçak bileti, otel vb.) müşteriden ayrıca tahsil edilir.

03 – GRUP TURLARI
Grup turlarının gerçekleşebilmesi için, yeterli sayıda kişinin katılımı gerekir. Yetersiz katılım durumunda Aruz Turizm müşteriden izin almaksızın turu her zaman iptal edebileceği gibi, turu başka bir acente vasıtası ile de yapabilir.

Katılım yetersizliği nedeniyle turun yapılamaması halinde alınan ücret, kesintisiz iade edilir veya katılım azlığından dolayı kişi başı maliyet artacağından, diğer katılımcıların da isteği ve kabulü doğrultusunda, Acentemiz aradaki farkı talep ederek turu gerçekleştirebilir.

04 – BAGAJ

Otobüs ile yapılan tüm yurtiçi ve yurtdışı turlarda, her misafirimizin 50X70 ebadında bir valiz ve 20X50 ebadında bir el çantası bagaj hakkı vardır. Bu ölçüleri ve sayıyı aşan bagajlar, otobüs bagaj hacmi müsait ise kabul edilir, aksi takdirde kabul edilmez.
Uçak ile yapılan turlarda ise, fazla bagaj ücreti misafirin kendisine ait olup, fazla bagaj ücreti uçak şirketinin esaslarına göre tespit edilir.
Otobüslü turlarda Acente Görevlisine teslim edilmeyen bagajlardan Acentemiz sorumluluk taşımaz. Kaybolan bagaj için ödenecek teminat, sigorta bedelleri dahilindedir.
Bagajların içinde para, kıymetli evrak ve benzeri değerli ziynet eşyaları bulundurulmamalıdır.
Uçak ile yapılan seyahatlerde bagajın kaybolmasından Aruz Turizm ‘in sorumluluğu yoktur. Bu gibi durumlarda Uçak şirketinin kuralları geçerlidir.

05 – MÜCBİR SEBEPLER VE SORUMLULUKLAR

Tura çıkmadan veya tur sırasında meydana gelebilecek herhangi bir siyasi olay, grev, afet, savaş, hava şartları ve muhalefeti, teknik olay ve arızalardan veya devletlerarası ilişkilerden doğabilecek değişikliklerden veya gecikmelerden Aruz Turizm sorumlu tutulamaz.
Aruz Turizm, tur programında, ücretlerde, nakil araçlarında ve konaklama tesislerinde her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir. Acentemiz taşıyıcı ve konaklama şirketleri ile müşterilerimiz arasında aracı durumundadır.
Taşıma ve konaklama ile ilgili, Acentemizle ilgili olmayan herhangi bir sebepten dolayı, taşıma ve konaklama esnasında meydana gelebilecek kaza, sağlık problemi, bavul çalınması veya kaybolması veya hasara uğramasından Acentemiz sorumlu değildir.
Turlarımıza tek olarak katılan yolcularımız, tur ücretine ilaveten tek kişilik oda farkını ödemek zorundadırlar. Ancak arzu ettikleri takdirde ve tura katılan 2. bir tek kişi olduğunda iki yolcumuzun kendi istek ve onayları doğrultusunda aynı odada kalabilirler. Aynı odayı paylaşan iki yolcu arasında ve tur esnasında doğabilecek her türlü ihtilaftan Acentemiz sorumlu olmayacaktır.
Acentemiz, çalışmış olduğu hava yollarının zaman zaman değiştirdiği uçak saatleri ve tarifelerinden sorumlu değildir.
Acentemiz, zorunlu durumlarda, orijinal programa sadik kalarak, tur sıralamasında, yemek yenecek veya konaklanacak yerlerde vb değişiklik yapma hakkını saklı tutar (THY)

06 – FİYATA DAHİL HUSUSLAR VE ve DİĞER  İSTİSNALAR

Tur programında fiyata dahil olan tüm hizmetler ayrı ayrı belirtilmiştir. Bunlar haricindeki turlar veya hizmetler ekstra ücrete tabidir.
Uçak şirketleri Dünya üzerinde petrol fiyatlarının artmasına bağlı olarak –yakıt ücretlerine gelen zammı (uçak bileti alınmış bile olsa) yansıtmakta ve tur tarihinden önce Acenteden talep etmektedirler. Bu gibi durumlarda hava yollarının yapacağı zamlardan Aruz Turizm sorumlu tutulamaz ve bilet fiyat fakları tur fiyatına yansıtılır
Fiyatlara katma değer vergisi dahildir.
Otellere varış saati ne olursa olsun, odalara yerleşme saati 15.00’dir. Otellerde odaları en geç boşaltma saati ise 11.00’dir.
Otobüs ile yapılan turlarda, yollarda yenilen yemek ücretleri misafirler tarafından ödenir.
Program dışı ekstra harcamalar müşterilerimize aittir .
Seyahat süresince gezilen ve konaklanan yerlerde misafirlerimiz ile ilgili meydana gelebilecek hasar, zarar ve kayıptan Acentemiz sorumlu değildir.          .

07 – TUR BAŞLANGICI ve HAREKET SAATLERİ

Otobüsle yapılan turların kalkış ve hareket noktaları programda belirtilir. Uçaklı turlarda ise, buluşma yeri ilgili hava yolunun kontuarıdır.

Tüm turlarda hareket yeri ve saatlerin, misafirlerimiz tarafından son hafta içinde Acentemizden teyid edilmesi gerekir. Buluşulamama halinden müşteri sorumludur.
Uçak, vapur, tren, otobüs hareket saatleri programın basıldığı tarihte geçerli olan saatlerdir. Daha sonra taşıyıcı şirketlerin yapacağı tarife değişikliklerinden ve buna bağlı olarak zorunlu olarak yapılan program değişikliklerinden Acentemiz sorumlu tutulamaz.
Programdaki uçak, vapur, tren, otobüs hareket yer, saat ve sefer sayıları seyahatten önce acentemizden kontrol edilmelidir. Acentemiz tur hareket detaylarını yolcularına bildirmekle birlikte yolcularımız da bu detayları Acenteden sorup öğrenmekten sorumludur.

08 – SİGORTA
Konaklamalı turlarımızın tamamında müşterilerimize sigorta yapılmaktadır.

Tur esnasında olabilecek sağlık sorunlarında sigorta şirketinin kuralları geçerlidir. Kronik rahatsızlıklar ve Alerjiler konusunda verilmeyen bilgilerden acentemiz sorumlu değildir.
Herhangi bir rahatsızlık durumunda katılımcı ön tanı -teşhis – film – reçete gibi sigorta şirketine ödeme yaptığı belgeleri ibraz etmekle yükümlüdür.
Ödemeler katılımcı tarafından yapılır ve yapılan ödemelerin faturaları sigorta şirketine iletilerek ödemenin geri yapılması istenir.
Sigorta şirketi yapacağı inceleme sonucunda ödeme yapıp –yapmayacağına karar verir.
Acentemiz bu sürecin işleyişi konusunda katılımcıya yardımcı olur. Ancak ödeme garantisi veremez. Sigorta ile ilgili kararlardan sigorta şirketi sorumludur.

09 – YETKİLİ MAHKEME
Acentemiz kayıt sırasında verilen bilgileri doğru kabul eder. Yanlış ve eksik beyanlardan doğabilecek sorunlardan Acentemiz sorumlu tutulamaz.

İşbu sözleşmeden dolayı ihtilaf doğmaması asıldır, ancak herhangi bir ihtilaf halinde Denizli Mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

Yukarıdaki sözleşme maddelerinin tamamı tura katılacak olan müşteri tarafından okunmuş ve imza altına alınmıştır